Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Erken Seçim Olmalı Mı?

Muhalefet partileri liderlerinin erken seçim taleplerini dile getirmeleri ile birlikte erken seçim tartışmalarının gündeme gelmesine rağmen, Cumhurbaşkanı Erdoğan her fırsatta seçimlerin planlandığı gibi 2023’te gerçekleşeceğini ifade ediyor. Ülkemizin içinde bulunduğu mevcut koşullar sonucunda muhalefet partilerinin erken seçim talebi toplumda karşılık buluyor mu? Haziran ayından beri üç ayda bir sorduğumuz “Sizce erken seçim olmalı mı?” sorusunu Şubat ayında tekrarlık ve karşılaştırmalı bir analiz hazırladık.
Şubat ayı ilk anketinde erken seçim olması gerektiğini düşünenlerin oranının bu zamana kadarki en yüksek seviyede olduğunu gözlemledik. Bu ayki anketimizde %48 erken seçim olması gerektiğini belirtirken, erken seçim olmaması gerektiğini düşünenlerin oranı sadece 1 puan fazla ile %49 oldu. Önceki araştırma sonuçları ile kıyaslandığında erken seçim olması gerektiğini düşünenler ile olmaması gerektiğini düşünenlerin arasındaki farkın bir hayli azaldığını söylemek mümkün. Son olarak pandemi sürecinde “yeni normal” olarak adlandırılan sürecin başlangıcı olan Haziran ayına göre erken seçim olması gerektiğini düşünenlerin oranında 15 puanlık bir artı söz konusu.

 

Ayrıcalıklı Üyelik

Anket verisi ulaşılmaz olmak zorunda değil. Ayda 10 lira vererek hem TürkiyeRaporu.com araştırmalarına destek olabilir hem de her ay Türkiye çapında 2 anketin detaylı sonuçlarına ulaşabilirsin. Daha fazla bilgi edinmek için tıkla.

İlgili Gönderiler

Önerilenler

Haber bültenine kayıt olmayı unutmayın