Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Siyasi Olayların Takip Kanalları

Geçtiğimiz 10 yıl içerisinde özellikle yazılım ve donanım alanlarında yaşanan gelişmeler günlük yaşantımız, alışkanlıklarımız, başkaları ile iletişimimiz ve haber alma kanallarımız gibi pek çok konuyu değiştirdi. Bu gelişmeler televizyon ve gazete örnekleri ile tanımlayabileceğimiz geleneksel medyayı da tüm dünya genelinde derinden etkiledi. Ülkemiz sosyal medya kullanımının en yüksek olduğu ülkelerden birisi olmasına rağmen, geleneksel medyanın ülkemizde hala çok güçlü olduğunu söylemek mümkün. Bu anlamda özellikle siyasi olayları toplumun hangi kanallardan takip ettiklerini merak ettik ve Temmuz ayının ikinci anketinde bu konuyu ele aldık.
Siyasi Olayların Takip Kanalları_data1.jpg
Genel sonuçlara baktığımızda toplumun siyasi gelişmeleri takip etmek için en sık televizyon tercih ettiği görüldü. Instagram ve Facebook gibi geniş kitleler tarafından kullanılan sosyal medya mecraları ise en sık tercih edilen ikinci kaynaklar oldu. Gazetenin ise neredeyse her gün Twitter kadar sık hatta haftada bir olarak bakıldığında en çok tercih edilen ikinci kaynak olması araştırmamızın önemli sonuçlarından. Son olarak araştırma sonuçlarımız, liderlerin grup konuşmalarının her gün olmasa da haftada bir veya iki günde bir olmak üzere en çok tercih edilen kaynak olduğunu gösterdi.

 

Ayrıcalıklı Üyelik

Anket verisi ulaşılmaz olmak zorunda değil. Ayda 10 lira vererek hem TürkiyeRaporu.com araştırmalarına destek olabilir hem de her ay Türkiye çapında 2 anketin detaylı sonuçlarına ulaşabilirsin. Daha fazla bilgi edinmek için tıkla.

İlgili Gönderiler

Önerilenler

Haber bültenine kayıt olmayı unutmayın