Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Toplumun Türkiye Hakkında Hissettikleri

Yayınlanan araştırma sonuçları İstanbul Ekonomi Araştırma tarafından, 19–21 Mayıs 2021 tarihlerinde Türkiye çapında 12 ilde 1509 kişi ile yapılan anket çalışmasının sonucudur.

Gündem maddelerinin sıkça değiştiği Türkiye’de toplum, yaşanan çeşitli günlük olayları kimi zaman öfke ile karşılarken kimi zaman gurur ile bakıyor. Son zamanlarda yaşanan toplumsal, ekonomik ve siyasal gelişmeler ışığında, toplumun duygusal durumunu ve Türkiye’de olup bitenleri nasıl karşıladığını Türkiye Raporu olarak merak ettik. Temmuz ayında başladığımız ve üç ayda bir takip etmeye devam ettiğimiz bu serinin en son  anketini Ocak ayı ikinci anketinde yapmıştık. Şimdi dördüncü defa en güncel verileri eski sonuçlarımızla beraber sizler için yeniden derledik. 

Ocak ikinci anketinde olduğu gibi bu ayki ankettede ülkenin genel gidişatı ile ilgili  ‘Endişeli’ olduğunu söyleyenlerin oranı %56 oldu. Mayıs ayı ikinci anketinde ‘Umutlu’ olanların oranı Ocak ayına kıyasla 5 puan azaldı ve %17’ye düştü. Temmuz 2020’den bugüne Umutlu olduğunu belirten katılımcların oranı %35’ten %17 seviyesine geriledi. Kızgın ve Gururlu olanların oranlarında artışlar gerçekleşti. Kızgın olanlar geçmiş ankette %11 oranındayken bu ay %14’e çıktı. Bu ayki ankette gururlu katılımcılar ise 4 puan artarak %13’e yükseldi. 

Ayrıcalıklı Üyelik

Anket verisi ulaşılmaz olmak zorunda değil. Ayda 10 lira vererek hem TürkiyeRaporu.com araştırmalarına destek olabilir hem de her ay Türkiye çapında 2 anketin detaylı sonuçlarına ulaşabilirsin. Daha fazla bilgi edinmek için tıkla.

İlgili Gönderiler

Önerilenler

Haber bültenine kayıt olmayı unutmayın