İstanbul Ekonomi Araştırma olarak şu ana kadar kendi kaynaklarımızla yaptığımız tüm kamuoyu araştırmalarını sizlerin kullanımına, ücretsiz olarak açmaya karar verdik. Bu kararın arkasında iki sebep var. Birincisi hızla değişen Türkiye ve dünya gündemini artık aylık kamuoyu araştırmaları ve statik raporlarla yakalamaya çalışmanın pek anlamlı olmadığını düşünmemiz. İkincisi ise, bu çağda artık verinin kamuya açık bir hizmet olması gerektiğine inancımız.

Bu çerçevede her ay 2-3 tane Türkiye çapında yapılacak anketlerimizin sonuçlarını ve analizlerini haftalık olarak paylaşacağız. Buna ek olarak, eski araştırma sonuçlarımızı da zaman içerisinde yükleyerek geniş bir kamuoyu araştırmaları envanteri oluşturmak istiyoruz.

Aksi belirtilmediği sürece, sayfada yer alan araştırmalar Türkiye çapında 12 ilde yaklaşık 1500 kişi ile yapılmıştır. Sonuçlar %95 güven aralığı ve +/- 2.5 hata payı ile istatistiki olarak anlamlıdır.

Sadece internet sayfasıyla sınırlı kalmayacağız. Aynı zamanda bir YouTube kanalı açarak seçtiğimiz sonuçları, analizleri ile beraber sizlerle paylaşacağız. Sayfamızı yukarıdaki bağlantıları kullanarak YouTube ve Twitter’dan takip edebilirsiniz. Son olarak haftalık haber bültenimize abone olursanız güncel araştırmalarımızı sizinle paylaşabiliriz.

Eleştiri ve yorumlara her zaman açığız. Bize yazın.

Keyifle okumanız dileğiyle!

Can Selçuki

TürkiyeRaporu Direktörü

Twitter: @canselcuki