Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

3 Büyük İlin Birinci Yıl Karnesi

Türkiye’de sonuçları itibariyle önemli değişiklikleri ortaya çıkaran 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin üzerinden tam 1 yıl geçti. Birinci yılında sizler için 3 büyük ilin karnesine baktık. Kendi vatandaşları tarafından en başarılı bulunan belediye başkanı Mansur Yavaş olurken onu Tunç Soyer ve Ekrem İmamoğlu takip etti.
birinci_yıl_karne_data.jpg
31 Mart seçimlerinde, muhalefet bloğunun beraber hareket etmesi sonucu CHP 6 büyük ilde belediye başkanlığını AK Parti’den almayı başarmıştı. Ancak yapılan anketlerde bu başarının CHP’nin veya diğer muhalefet partilerinin oy oranlarına anlamlı bir katkı sağlamadığı görülmekteydi. İstanbul, Ankara ve İzmir özelinde, bu Pazar genel seçim olursa hangi partiye oy verirsiniz sorusuna verilen yanıtlara bakıldığında, 3 büyük ilde yerel yönetim performansı üzerinden CHP’nin oy oranını anlamlı bir şekilde arttırabilen tek belediye başkanının Mansur Yavaş olduğu görülmektedir.

 

 

Ayrıcalıklı Üyelik

Anket verisi ulaşılmaz olmak zorunda değil. Ayda 10 lira vererek hem TürkiyeRaporu.com araştırmalarına destek olabilir hem de her ay Türkiye çapında 2 anketin detaylı sonuçlarına ulaşabilirsin. Daha fazla bilgi edinmek için tıkla.
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?