Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Bülent Arınç’ın Açıklamaları Hakkındaki Düşünceler

Bülent Arınç’ın katıldığı televizyon programında iş insanı Osman Kavala’nın tutukluluğuna “hayret ettiği” ve Selahattin Demirtaş’ın tahliye edilebileceğini dile getirmesi Arınç-Erdoğan ilişkisinde gerilim yaratırken, yaptığı açıklamalar kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. Hukukta reform tartışmaları sırasında Arınç’ın bu ifadeleri oldukça dikkat çeken söylemler olarak gündemi uzun süre meşgul etti. Erdoğan ise isim vermeden Bülent Arınç’ı hedef alacak söylemlerde bulundu. Sonrasında ise Arınç, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu’ndaki görevinden ayrıldığını açıkladı. Tüm bu gelişmeler ışığında, Aralık ayı birinci anketimizde katılımcılarımızın bu iki ismin tutukluluğu konusundaki düşüncelerini merak ettik ve sizin için araştırdık.

Genel sonuçlara bakıldığında katılımcıların %52 oranındaki çoğunluğu iki ismin de tutuklu kalmaya devam etmesi gerektiğini söylerken, katılımcıların %28’i iki ismin de tutukluğunu hukuka aykırı olarak nitelendirdi. Yalnızca Demirtaş’ın tutukluluğunun hukuka uygun olmadığını dile getiren %4 oranında katılımcı bulunurken bu oran yalnızca Kavala’nın tutukluluğunun hukuka aykırı olduğunu beyan edenlerde %3 olarak tespit edildi. Son olarak katılımcıların %13’ü konu ile ilgili herhangi bir fikir beyan etmedi.

Ayrıcalıklı Üyelik

Anket verisi ulaşılmaz olmak zorunda değil. Ayda 10 lira vererek hem TürkiyeRaporu.com araştırmalarına destek olabilir hem de her ay Türkiye çapında 2 anketin detaylı sonuçlarına ulaşabilirsin. Daha fazla bilgi edinmek için tıkla.

İlgili Gönderiler

Önerilenler

Haber bültenine kayıt olmayı unutmayın