Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Devletin Yardımlarından Faydalandınız mı?

Diğer ülkelerde olduğu gibi Türkiye ekonomisi de Koronavirüs salgınının etkilerini atlatmaya çalışıyor. Öte yandan, ekonominin salgın öncesinde de varlığını sürdüren kırılgan yapısı süreci özellikle hane halkı ekonomisi üzerinde daha da  zorlu bir hale getirdi. Vatandaşların karşı karşıya kaldıkları ekonomik sıkıntıları göz önünde bulundurarak, Nisan ayının ortasında düzenlediğimiz ankette katılımcılara süreç içerisinde devletten herhangi bir yardım alıp almadıklarını ve var olan önlemlere ek olarak neler yapılması gerektiğini düşündüklerini sorduk.
Katılımcılara “Devlet tarafından sağlanan ekonomik destek veya yardımlardan yararlandınız mı?” sorusunu yönelttiğimizde %65’i herhangi bir yardımdan faydalanmadığını belirtti. Geri kalan katılımcılara baktığımızda ise tüm anket katılımcılarının %15’i işyeri sahibi olarak destek aldığını belirtirken, %20’si kişisel olarak devlet yardımlarından faydalandığını belirtti.√yardim_data2 (2).jpg
Anketin ikinci kısmında katılımcılara “Devlet tarafından şu ana kadar alınan önlemlere ilave olarak ne önerirsiniz?” sorusunu yönelttik ve yanıtları açık uçlu bıraktık. Katılımcıların %65,7’si herhangi bir öneri belirtmezken, %34,6’si bir öneride bulundu. Öneride bulunan katılımcıların %47’si sokağa çıkma yasağının kapsamının arttırılması gerektiğini belirtti. Kalan önerilere baktığımızda çoğu önerinin daha fazla maddi destek verilmesi yönünde olduğunu söyleyebiliriz. Bunlara ek olarak maskeye erişimin kolaylaşması ve süreç yönetiminde daha dürüst olunması gibi öneriler de bulunmakta.

 

Ayrıcalıklı Üyelik

Anket verisi ulaşılmaz olmak zorunda değil. Ayda 10 lira vererek hem TürkiyeRaporu.com araştırmalarına destek olabilir hem de her ay Türkiye çapında 2 anketin detaylı sonuçlarına ulaşabilirsin. Daha fazla bilgi edinmek için tıkla.

İlgili Gönderiler

Önerilenler

Haber bültenine kayıt olmayı unutmayın