Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Dijital Hizmet Sektörüne Bakış

Hayatımızın büyük bir parçası haline gelen sosyal medya ve dijital haber kanalları birçok insan için vazgeçilemez durumda. Kimisi için ailesini ve arkadaşlarını görme, kimisi için gündemden haberdar olma, kimisi için ise kendi fikirlerini yayma aracı. Fakat kimimizin gündelik hayatının bu kadar önemli bir yerine oturmuş bu internet platformlarını ne kadarımız kullanıyor? Peki bu hizmetlerin ücrete tabi olması durumunda kullanıcıların kaçı kullanmaya devam eder? Ağustos ayının ikinci anketinde bu konuyu merak ettik ve sizler için araştırdık.
dijitaldata.jpg
Katılımcılarımıza Facebook, Whatsapp, Instagram, Twitter, günlük okudukları gazetenin internet sayfası ve Ekşisözlük gibi platformların ücretli olması durumunda kullanmaya devam edip etmeyeceklerini sorduk. Buna göre, en yüksek kullanım oranına sahip platformun %78 ile Whatsapp, en düşük kullanım oranına sahip platformun ise %28,8 ile Ekşisözlük olduğu gözlendi. Katılımcıların %23,7’si Whatsapp uygulamasının ücretli olması durumunda kullanmaya devam edebileceklerini belirtti. Ankete katılanların %72,2’si Facebook’un paralı olması durumunda kullanmaya devam etmeyeceklerini söyledi.

 

Ayrıcalıklı Üyelik

Anket verisi ulaşılmaz olmak zorunda değil. Ayda 10 lira vererek hem TürkiyeRaporu.com araştırmalarına destek olabilir hem de her ay Türkiye çapında 2 anketin detaylı sonuçlarına ulaşabilirsin. Daha fazla bilgi edinmek için tıkla.

İlgili Gönderiler

Önerilenler

Haber bültenine kayıt olmayı unutmayın