Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

En Memnun Kaldığınız Kargo Şirketi Hangisi?

2020 yılının büyük bir bölümünde etkisini gösteren COVID19 salgını nedeniyle alışveriş alışkanlıklarımız da değişim gösterdi. Sokağa çıkma yasakları ve sosyal izolasyon gibi önlemler günlük ihtiyaçlarımızı internetten temin etme sıklığımızı artırdı. Nisan ayında katılımcılara salgın döneminde internet üzerinden yaptıkları alışverişte artış bekleyip beklemediklerini sormuştuk. Bu araştırma sonucunda internet üzerinden alışveriş yapan katılımcıların hepsi pek çok ürün kategorisinde internet alışverişinin artmasını beklediğini ifade etmişti. İnternet üzerinden alışverişin artması ile birikte kargo hizmetlerinde de artış yaşandı. Bu anlamda en çok memnun kalınan kargo şirketinin hangisi olduğunu merak ettik ve Aralık ayının ikinci anketinde araştırdık.

En Memnun Kaldığınız Kargo Şirketi Hangisi-Data.jpg
Katılımcılara salgın sürecinde en çok memnun kaldıkları kargo şirketinin hangisi olduğunu sorduğumuz ankette %39 internet üzerinden alışveriş yapmadığını belirtti. Katılımcıların en çok memnun kaldığını belirttiği kargo şirketi %18 ile Yurtiçi Kargo olurken, Aras kargo %14 ile ikinci sırada yer aldı. MNG kargo %8 ile üçüncü sırada, PTT %6 ile dördüncü sırada, Sürat Kargo ise %4 ile beşinci sırada yer aldı. Son olarak katılımcıların %4’ü hiçbir kargo şirketinden memnun kalmadığını ifade etti.

 

Ayrıcalıklı Üyelik

Anket verisi ulaşılmaz olmak zorunda değil. Ayda 10 lira vererek hem TürkiyeRaporu.com araştırmalarına destek olabilir hem de her ay Türkiye çapında 2 anketin detaylı sonuçlarına ulaşabilirsin. Daha fazla bilgi edinmek için tıkla.

İlgili Gönderiler

Önerilenler

Haber bültenine kayıt olmayı unutmayın