Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Erken Seçim Olmalı mı?

Geçtiğimiz haftalarada muhalefet liderleri Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’in yaptığı çağrılar ile birlikte erken seçim tartışmaları yeniden alevlenmişti. Benzer bir şekilde Haziran ayında da benzer tartışmalar yaşanırken, Türkiye Raporu olarak kamuoyunun bu konu hakkındaki görüşlerini araştırmıştık. Erken seçim tartışmalarının yeniden gündem olduğu bugünlerde toplumun bu konu hakkındaki görüşlerini merak ettik ve Haziran ayı sonuçları ile karşılaştırdığımız bir analiz hazırladık.
Erken Seçim Olmalı mı-Data - Kopya.jpg
Katılımcılara “Sizce erken seçim olmalı mı?” sorusunu sorduğumuz ankette %45 ‘Evet’ yanıtını verirken, %52 ‘Hayır’ yanıtı verdi. Geri kalan katılımcılar ise %3 oranında herhangi bir fikir belirtmedi. Sonuçları Haziran ayı ile karşılaştırdığımızda ‘Evet’ yanıtı veren katılımcıların oranında 12 puanlık bir artış görülürken, ‘Hayır’ yanıtını veren katılımcıların oranında ise 9 puanlık bir düşüş söz konusu. Bir önceki ankete göre konu hakkında fikir beyan eden katılmıcıların ise oranında artış olduğu görüldü. Elde ettiğimiz sonuçlara göre henüz erken seçim konusunda toplum nezdinde çoğunluğun bulunduğu bir talep olmasada, Haziran ayından beri yaşanan gelişmelerin toplumun erken seçim hakkındaki görüşlerini etkilediğini söylemek mümkün. Bu anlamda önümüzdeki aylarda bu konuyu takip etmeye devam edecek ve sizlerle analizlerimizi paylaşıyor olacağız.

Ayrıcalıklı Üyelik

Anket verisi ulaşılmaz olmak zorunda değil. Ayda 10 lira vererek hem TürkiyeRaporu.com araştırmalarına destek olabilir hem de her ay Türkiye çapında 2 anketin detaylı sonuçlarına ulaşabilirsin. Daha fazla bilgi edinmek için tıkla.

İlgili Gönderiler

Önerilenler

Haber bültenine kayıt olmayı unutmayın