Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

HDP Kapatılmalı mı?

MHP lideri Devlet Bahçeli HDP’nin kapatılması gerektiğini ifade ettikten sonra siyasi partilerden ve toplumun değişik kesimlerinden farklı tepkiler geldi. Bu konu hem hukuki boyutuyla hem de siyasi boyutuyla tartışılıyor. Kapatılması gerektiği görüşünde bulunanlar hukuki boyutunda gerekli koşulların oluştuğunu iddia ederken, kapatılmaması gerektiğini düşünenler siyasi olarak parti kapatmanın çözüm olmadığını dile getiriyorlar. Toplumun HDP’nin kapatılması hakkında ne düşündüğünü Aralık ayı araştırmamızda katılımcılarımıza sorduk.

HDP Kapatılmalı mı-data (2).jpg
Genel sonuçlara baktığımızda katılımcıların daha çok HDP’nin kapanması gerektiğini düşündükleri görüldü. Katılımcıların %49’u bu soruya “Evet” yanıtı verirken, %40’ı “Hayır” yanıtı verdi. Son olarak katılımcıların %11’i bu konu ile ilgili bir fikir belirtmedi.

 

Ayrıcalıklı Üyelik

Anket verisi ulaşılmaz olmak zorunda değil. Ayda 10 lira vererek hem TürkiyeRaporu.com araştırmalarına destek olabilir hem de her ay Türkiye çapında 2 anketin detaylı sonuçlarına ulaşabilirsin. Daha fazla bilgi edinmek için tıkla.

İlgili Gönderiler

Önerilenler

Haber bültenine kayıt olmayı unutmayın