Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Türk Halkının Vazgeçilmezi Kahvaltı

Bir yanda “Kahvaltının mutlulukla bir ilgi olmalı” dizesiyle kahvaltıyı yücelten şair Cemal Süreya diğer yanda “Kahvaltı yasaklanmalı” açıklamasında bulunan Dr. Mehmet Öz… Geleneksel olarak Türk halkı için vazgeçilmez olan ve yıllardır doktorların asla atlanmaması gereken öğün olarak nitelendirdiği kahvaltı, şimdi yine aynı doktorlar tarafından gereksiz, hatta zararlı bulunuyor. Dr. Öz, günün ilk öğününden önce yapılan hareketlerde kasların daha iyi çalıştığını söylüyor. İnsanlığın başlangıcında uyanır uyanmaz yemek yenilmediğini ifade eden Öz, 7’de uyanan kişilerin 11’den önce yemek yememesi gerektiğini savunuyor.
Graph 1.jpg
Son zamanlarda pek çok doktor tarafından kabul gören “aralıklı oruç” sisteminin de merkezinde olan en az 16 saatlik açlık periyodunun vücutta kilo verme ve hücre yenilenmesi de dahil pek çok faydası bulunduğu iddia ediliyor. Durum buyken, kahvaltı sofralarıyla ünlü Türkiye’de her gün kahvaltı yaptığını belirtenlerin oranını sizler için araştırdık. Ekim ortasında gerçekleştirdiğimiz araştırmamıza katılanların %89,3’ü her gün kahvaltı ettiklerini belirttiler. 65 yaş üstünde ise bu oran %96 seviyesini aştı. Kısacası, Türk halkı şimdilik kahvaltıyı atlamaya hazır görünmüyor.
Graph 2.jpg

Ayrıcalıklı Üyelik

Anket verisi ulaşılmaz olmak zorunda değil. Ayda 10 lira vererek hem TürkiyeRaporu.com araştırmalarına destek olabilir hem de her ay Türkiye çapında 2 anketin detaylı sonuçlarına ulaşabilirsin. Daha fazla bilgi edinmek için tıkla.

İlgili Gönderiler

Önerilenler

Haber bültenine kayıt olmayı unutmayın

BU ARAŞTIRMANIN DAHA DETAYLI SONUÇLARINI GÖRMEK İSTER MİSİN?

Her ay düzenlediğimiz 2 Türkiye geneli anketin detaylı sonuçları için