Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Koronavirüs Aşısı Bulunduğunda Yaptırmayı Düşünüyor musunuz?

Amerika Birleşik Devletleri merkezli Pfizer ile birlikte Almanya merkezli BioNTech şirketinin birlikte geliştirdikleri Koronavirüs aşısında %90 başarıya ulaşıldığı açıklandı. Dünyada Koronavirüs vaka ve ölüm sayılarının yeniden tırmanışa geçtiği bu dönemde, yapılan bu umut verici açıklama birçok ülkeyi aşıyı satın alma konusunda harekete geçirdi. Türkiye Raporu olarak, olası bir Koronavirüs aşısının Türkiye’ye gelmesi durumunda, toplumun buna bakışını merak ettik ve sizler için Kasım ayının ilk anketinde araştırdık.
WhatsApp Image 2020-11-11 at 14.25.20.jpeg
Kasım ayının ilk anketinde “Koronavirüs aşısının piyasaya çıkması halinde, sayacaklarımdan hangisini yapmayı düşünürsünüz?” sorusunu sorduk. Katılımcıların yaklaşık yarısının (%46,7) biraz bekleyip öyle olacağını belirttiği araştırmada, %17 aşıyı hemen olacağını, %12,8 ise gerekirse bekleyip yalnızca milli aşıyı olacağını belirtti. Yaklaşık olarak her dört katılımcıdan biri ise (%23,5) aşıyı olmayacağını söyledi. Sonuçları, Mart ve Haziran ayında sorduğumuz “Koronavirüs aşısı bulunduğunda yaptırmayı düşünüyor musunuz?” sorusu ile kıyasladığımızda, Haziran ayında %39,4 olan aşı yaptırmayı düşünmeyenlerin oranının, Kasım ayında %23,5 olması, araştırmanın önemli sonuçlarından oldu.

Ayrıcalıklı Üyelik

Anket verisi ulaşılmaz olmak zorunda değil. Ayda 10 lira vererek hem TürkiyeRaporu.com araştırmalarına destek olabilir hem de her ay Türkiye çapında 2 anketin detaylı sonuçlarına ulaşabilirsin. Daha fazla bilgi edinmek için tıkla.

İlgili Gönderiler

Önerilenler

Haber bültenine kayıt olmayı unutmayın

BU ARAŞTIRMANIN DAHA DETAYLI SONUÇLARINI GÖRMEK İSTER MİSİN?

Her ay düzenlediğimiz 2 Türkiye geneli anketin detaylı sonuçları için