Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Koronavirüs Yardımları Yeterli mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz hafta Koronavirüs yardımları kapsamında esnafa destek olmak üzere 5 milyar TL’lik bir yardım paketinin devreye sokulduğunu açıkladı. İşyeri kiralama ücretlerinde KDV indirimi, stopaj ödemelerinde indirim gibi yardımlara ek olarak esnafın kira yüküne destek olmak amacı ile 3 ay boyunca büyükşehirlerde bulunan esnaflara aylık 750 TL, diğer illerde bulunan esnaflara ise aylık 500 TL yardım yapılacağı açıklandı. Açıklanan bu yardım paketi doğrultusunda Koronavirüs kapsamında yapılan finansal yardımların toplum tarafından yeterli bulunup bulunmadığını merak ettik ve Aralık ayının ikinci anketinde araştırdık.
Koronavirüs Yardımları Yeterli mi-Data.jpg
Katılımcılara “Hükümetin Koronavirüs kapsamında yaptığı finansal yardımları yeterli buluyor musunuz?” sorusunu sorduğumuzda %70 yeterli bulmadığını belirtirken, %30 yeterli bulduğunu ifade etti. Daha detaylı bakmak gerekirse katılımcılarn %51 gibi büyük bir kısmı yapılan yatırımları hiç yeterli bulmadığını ifade etti. Buna karşılık yardımları çok yeterli bulanların oranı yalnızca %9 olarak karşımıza çıkıyor.

 

Ayrıcalıklı Üyelik

Anket verisi ulaşılmaz olmak zorunda değil. Ayda 10 lira vererek hem TürkiyeRaporu.com araştırmalarına destek olabilir hem de her ay Türkiye çapında 2 anketin detaylı sonuçlarına ulaşabilirsin. Daha fazla bilgi edinmek için tıkla.

İlgili Gönderiler

Önerilenler

Haber bültenine kayıt olmayı unutmayın

BU ARAŞTIRMANIN DAHA DETAYLI SONUÇLARINI GÖRMEK İSTER MİSİN?

Her ay düzenlediğimiz 2 Türkiye geneli anketin detaylı sonuçları için

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?