Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Muhalefetin Dış Politika Tutumu Ne Olmalı?

 

Şubat ayı ikinci anketimizin son raporunda muhalefetin dış politikada tutumunu araştırdık. İlk olarak Joe Biden’ın Cumhurbaşkanı için ‘onu seçimle devireceğim’ ifadelerinden sonra muhalefetten Biden’a tepkiler yağmıştı.  Şu ana kadar iktidarın Libya, Suriye ve Azerbaycan hakkında  aldığı kararlarda da muhalefetten destek gelmişti. 14 Şubat tarihinde Gara Operasyonunda Türkiye’nin 13 tane şehit vermesi üzerine muhalefet sorumluluğun hükümette olduğunu söylemiş ve Cumhurbaşkanı da ‘Utanmazlar’ şeklinde yanıtta bulunmuştu ve muhalefet ile iktidar arasında gerginlik yaşanmıştı. Bundan yola çıkarak bu araştırmamızda katılımcılarımıza iki  ifade yöneltip muhalefetin dış politikada nasıl bir tutum izlemesi gerektiğini araştırdık.
Katılımcılarımızın %57’si muhalefet partilerinin hatalı buldukları dış politika alanlarında hükümeti eleştirmelidir şeklinde beyanda bulundu. %32 ise dış politika konusunda muhalefet her konuda hükümete destek olmalıdır diye düşünüyor. Muhalefetin dış politika tutumu hakkında Bilmiyorum / Fikrim Yok diyenlerin oranı ise %11 idi.

 

Ayrıcalıklı Üyelik

Anket verisi ulaşılmaz olmak zorunda değil. Ayda 10 lira vererek hem TürkiyeRaporu.com araştırmalarına destek olabilir hem de her ay Türkiye çapında 2 anketin detaylı sonuçlarına ulaşabilirsin. Daha fazla bilgi edinmek için tıkla.

İlgili Gönderiler

Önerilenler

Haber bültenine kayıt olmayı unutmayın

BU ARAŞTIRMANIN DAHA DETAYLI SONUÇLARINI GÖRMEK İSTER MİSİN?

Her ay düzenlediğimiz 2 Türkiye geneli anketin detaylı sonuçları için