Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Salgın Yönetimi Memnuniyeti

Yayınlanan araştırma sonuçları İstanbul Ekonomi Araştırma tarafından, 21–23 Haziran 2021 tarihlerinde Türkiye çapında 12 ilde 1502 kişi ile yapılan anket çalışmasının sonucudur.

Bir yılı aşkın süredir devam eden küresel sağlık krizi kısa zamanda ekonomi üzerinde yıkıcı bir etki yarattı. Birçok ülkenin refah seviyesini tehdit etti. Türkiye’de halihazırda yaşanmakta olan ekonomik kriz üzerine pandemi etkisi bindi ve durum daha da kötüleşti. Ancak Haziran ayı itibari ile aşılamanın bir anda hız kazanması hayatın normale dönmesi için umut ve beklentileri yükseltti. Bu gelişmeler ışığında, en son Nisan ayında sorduğumuz salgın yönetimi memnuniyeti konusunu Haziran ayında tekrar sorduk ve sizler için karşılaştırmalı bir analiz hazırladık. 

Haziran ayı II. araştırmasına göre en olumsuz değerlendirmeler salgın döneminde ekonomi için yapılırken, az bir farkla salgın döneminde eğitim konusu da ona çok yakın.  Eğitim ve ekonomiye kıyasla salgın döneminde sağlık yönetimi çok daha iyi görülüyor olsa bile, katılımcıların hemen hemen yarısı çok kötü veya kötü bulduklarını ifade ettiler. 

Nisan 2021'e göre Haziran'da eğitim ve ekonomi alanlarında olumsuzluk devam ediyor, büyük bir değişiklik oluşmuyor. Salgın döneminde sağlık yönetimi konusunda ise katılımcıların değerlendirmeleri olumlu anlamda değişiyor. Bu anlamda Nisan ayında katılımcıların %45’i sağlık alanında yönetimi çok iyi/iyi olarak değerlendirirken bu oran Haziran ayında %49’a çıktı. Bu olumlu değişimin sebebi olarak Haziran ayında aşılama sürecinin çok hızlanması düşünülebilir. 

Ayrıcalıklı Üyelik

Anket verisi ulaşılmaz olmak zorunda değil. Ayda 10 lira vererek hem TürkiyeRaporu.com araştırmalarına destek olabilir hem de her ay Türkiye çapında 2 anketin detaylı sonuçlarına ulaşabilirsin. Daha fazla bilgi edinmek için tıkla.

İlgili Gönderiler

Önerilenler

Haber bültenine kayıt olmayı unutmayın