Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Sedat Peker’in İddiaları Soruşturulmalı mı?

Yayınlanan araştırma sonuçları İstanbul Ekonomi Araştırma tarafından, 2–5 Haziran 2021 tarihlerinde Türkiye çapında 12 ilde 1512 kişi ile yapılan anket çalışmasının sonucudur.

Youtube kanalından yayınladığı video serilerine her hafta bir yenisini ekleyen Sedat Peker, iddiaları ile ülke gündemine otumuş durumda. Sosyal medya mecralarında bulunduğu iddialar çeşitli kesimler tarafından önemli görülürken, bazı kesimler tarafından niteliksiz veya dış güçlerin Türkiye’ye yönelik operasyonu olarak değerlendiriliyor. Mayıs ayı ortasında yaptığımız araştırmada toplumun önemli bir kesiminin videoları izlemediği ortaya çıkmıştı, ancak sonrasında yaşanan gelişmeler, siyasilerin iddialara verdikleri yanıtlar ve bu iddiaların haber kanallarında tartışılmaya başlanması toplumun geniş kesimlerinin bu konudan haberdar olmasını sağlamış görünüyor. Yaşanan son gelişmeler ışığında Haziran ayının ilk anketinde katılımcılara Sedat Peker’in iddialarının soruşturulması gerektiğini düşünüp düşünmediklerini sorduk.

Katılımcılara “Sizce Sedat Peker’in iddiaları soruşturulmalı mı?” sorusunu sorduğumuz ankette %72 gibi büyük bir çoğunluk iddiaların soruşturulması gerektiğini düşündüğünü ifade etti. Yaklaşık %15’lik kesim iddiaların soruşturulmaması gerektiğini belirtirken, %13 konu hakkında herhangi bir fikir belirtmedi.

Ayrıcalıklı Üyelik

Anket verisi ulaşılmaz olmak zorunda değil. Ayda 10 lira vererek hem TürkiyeRaporu.com araştırmalarına destek olabilir hem de her ay Türkiye çapında 2 anketin detaylı sonuçlarına ulaşabilirsin. Daha fazla bilgi edinmek için tıkla.

İlgili Gönderiler

Önerilenler

Haber bültenine kayıt olmayı unutmayın