Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Sizce Erken Seçim Olmalı mı?

Yayınlanan araştırma sonuçları İstanbul Ekonomi Araştırma tarafından, 5–7 Nisan tarihlerinde Türkiye çapında 12 ilde 1515 kişi ile yapılan anket çalışmasının sonucudur.

Cumhurbaşkanı Erdoğan öncülüğünde AK Parti kanadında seçimlerin planlandığı gibi 2023 yılında gerçekleşeceği söylenmeye devam ederken, muhalefet ülkemizin yaşadığı sıkıntılar çerçevesinde erken seçim çağrısında bulunmaya devam ediyor. Meral Akşener daha önceki açıklamalarında seçimler için Haziran 2021 tarihini vermişti. 

Türkiye Raporu olarak Haziran 2020 tarihinden beri toplumun erken seçim hakkındaki düşüncelerini yokluyoruz. Bu kapsamda şu ana kadar toplam 3 anket düzenledik. Nisan ayı birinci anketimizde dördüncü defa toplumun  erken seçim hakkındaki düşüncelerini araştırdık. Tüm anket sonuçlarımızla beraber sizler için karşılaştırmalı bir analiz hazırladık. 

Haziran 2020’den beri incelediğimiz erken seçim anketlerinde, erken seçime ‘evet’ diyenlerin artış trendi devam etmekte. Haziran ayının ilk anketinde katılımcıların sadece %33’ü ‘evet’, %62’si ise ‘hayır’ derken Nisan ayının ilk anketinde oranlar %50 ‘evet’ %44 ‘hayır şeklinde değişti. Nisan ayı verilerine göre toplumun yarısı erken seçim olması gerektiğini düşünüyor. Bu zamana kadar gerçekleştirdiğimiz erken seçim anketleri çerçevesinde ilk defa soruya “Evet” yanıtını verenlerin “Hayır” yanıtını verenlerde fazla olduğu görüldü.

Ayrıcalıklı Üyelik

Anket verisi ulaşılmaz olmak zorunda değil. Ayda 10 lira vererek hem TürkiyeRaporu.com araştırmalarına destek olabilir hem de her ay Türkiye çapında 2 anketin detaylı sonuçlarına ulaşabilirsin. Daha fazla bilgi edinmek için tıkla.

İlgili Gönderiler

Önerilenler

Haber bültenine kayıt olmayı unutmayın