Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Toplumun ABD Seçimlerine Bakışı

3 Kasım 2020’de yapılacak olan ABD başkanlık seçimleri öncesinde adayların kampanyası mevcut başkan Donald Trump’ın koronavirüs testinin pozitif çıkmasından dolayı askıya alınmış durumda. Seçim kampanyalarının normal şartlar altında devam edecek olması ile hangi adaylar öne çıkacak bu da bir merak konusu. Peki Türkiye olarak toplum ABD seçimleri hakkında ne düşünüyor. Hangi partinin adayının başkan seçilmesi Türkiye adına daha iyi bir sonuç doğurur. Ekim ayının ilk raporunda toplumun ABD başkanlık seçimlerine bakışını araştırdık.

 

Katılımcılarımızın Amerika’daki başkanlık seçimleri ile ilgili görüşlerini incelediğimizde %32 her iki adayın da seçilmesi durumunun Türkiye için olumlu bir gelişme olmayacağını ifade etti. Bununla beraber Joe Biden’ın seçilmesi Türkiye için daha iyi olur ifadesi katılımcıların %23’ü tarafından dile getirilirken, mevcut başkan Donald Trump’ın katılımcılar tarafından tercih edilme oranı ise %21 oldu. Katılımcıların neredeyse 4’te biri ise (%24,1) konu ile ilgili bir fikrinin ya da cevabının olmadığını belirtti.

Ayrıcalıklı Üyelik

Anket verisi ulaşılmaz olmak zorunda değil. Ayda 10 lira vererek hem TürkiyeRaporu.com araştırmalarına destek olabilir hem de her ay Türkiye çapında 2 anketin detaylı sonuçlarına ulaşabilirsin. Daha fazla bilgi edinmek için tıkla.

İlgili Gönderiler

Önerilenler

Haber bültenine kayıt olmayı unutmayın