Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Toplumun Kanal İstanbul Hakkındaki Görüşleri

Türkiye Raporu olarak Kanal İstanbul projesini yakından takip etmekte ve toplumun bu proje hususunda bilgi seviyesini ve düşüncelerini ölçmekteyiz. Geçtiğimiz senenin Aralık ayında yayımladığımız “Kanal İstanbul Projesi: Hayal Mi Cinayet Mi?” yazımızda, projenin vaat ettiklerinden ziyade, Türkiye ekonomisini kötü etkileyebileceği konusunun toplumda daha geniş yankı bulduğunu gözlemlemiştik. Aynı yazıda, toplumun %49’unun Kanal İstanbul projesi hakkında bilgi sahibi olmadığını görmüştük. “Kanal İstanbul Çed Raporu” yazımızda ise proje hakkında yayınlanan Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporu’nun toplumun bilgi seviyesini artırdığını gözlemlemiştik. Projenin günden güne artan bilinirliğine istinaden, Temmuz ayının ikinci anketinde katılımcılarımıza Kanal İstanbul projesini destekleyip desteklemediklerini sorduk.
Toplumun Kanal İstanbul Hakkındaki Görüşleri-data.jpg
Aralık ayında sorduğumuz Kanal İstanbul sorusunun ifadelerinden olan “Projenin Türkiye için yeni ekonomik gelir kaynakları yaratacağını düşünüyorum” seçeneğine katılımcıların %49’u katılmadığını, %15 ise fikir ya da cevaplarının olmadığını belirtmişti. Son sonuçlara göre ise %52 Kanal İstanbul projesini desteklemiyor, %48 ise projenin hayata geçirilmesinden yana.

 

Ayrıcalıklı Üyelik

Anket verisi ulaşılmaz olmak zorunda değil. Ayda 10 lira vererek hem TürkiyeRaporu.com araştırmalarına destek olabilir hem de her ay Türkiye çapında 2 anketin detaylı sonuçlarına ulaşabilirsin. Daha fazla bilgi edinmek için tıkla.

İlgili Gönderiler

Önerilenler

Haber bültenine kayıt olmayı unutmayın