Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Toplumun Türkiye Hakkında Hissettikleri

Gündem maddelerinin sıkça değiştiği Türkiye’de toplum yaşanan çeşitli günlük olayları kimi zaman öfke ile karşılarken kimi zaman bu olaylara gurur ile bakıyor. Özellikle son zamanlarda yaşanan toplumsal, ekonomik ve siyasal gelişmeler ışığında, toplumun duygusal durumunu ve Türkiye’de olup bitenleri nasıl karşıladığını Türkiye Raporu olarak merak ettik. Temmuz ayında başladığımız ve üç ayda bir takip etmeye devam edeceğimiz bu serinin ikinci araştırmasını Ekim ayının ikinci anketinde yaparak karşılaştırmalı bir analiz hazırladık.
Toplumun Türkiye Hakkında Hissettikleri-Data (3).jpg
Katılımcılara “Ülkenin genel gidişatını düşündüğünüzde sayacaklarımdan hangisi hislerinizi en iyi şekilde tarif eder?” sorusunu sorduğumuzda en çok tercih edilen yanıt %52 ile “Endişeli” oldu. Temmuz ayı ile karşılaştırdığımızda bu oranda 12 puanlık bir artış söz konusu. Öte yandan katılımcıların %29’u ülkenin gidişatı konusunda umutlu olduğunu belirtirken, bu oranda Temmuz ayına kıyasla 5 puanlık bir düşüş yaşandı. Son olarak kızgın olduğunu belirten katılımcıların oranında azalma görülürken, gururlu olan katılımcıların oranında da düşüş olduğu görüldü.

 

Ayrıcalıklı Üyelik

Anket verisi ulaşılmaz olmak zorunda değil. Ayda 10 lira vererek hem TürkiyeRaporu.com araştırmalarına destek olabilir hem de her ay Türkiye çapında 2 anketin detaylı sonuçlarına ulaşabilirsin. Daha fazla bilgi edinmek için tıkla.

İlgili Gönderiler

Önerilenler

Haber bültenine kayıt olmayı unutmayın