Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Türkiye Azerbaycan’a Nasıl Destek Olmalı

Yaklaşık iki haftadır devam eden Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki sıcak çatışmalara, Rusya’nın da devreye girmesi ile birlikte dün itibari ile kısa süreliğine ara verildi. Açıklamalara göre 12 saat sürecek ateşkes esirlerin ve cenazelerin takas edilmesi amacı ile ilan edildi. Ancak ateşkesin ilanından yalnızca saatler sonra Erminstan’ın çeşitli bölgelere saldırmaya devam ettiği pek çok haber kanalı tarafından duyrulmuş, böylece ateşkes henüz başlamadan sona ermişti. Çatışmaların başladığı ilk günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Azerbaycan’a tam destek verileceğini açıklamıştı. Bu anlamda bölgede barış sağlanabilmesi için Türkiye’nin çok önemli bir rolu bulunduğu yadsınamaz bir gerçek. Önümüzdeki haftalarda gündemde kalmaya devam edecek bu konu hakkında toplumun fikirlerini merak ettik ve Ekim ayının ilk anketinde bu konuyu ele aldık.

Katılımcılara “Ermenistan ve Azerbaycan arasında yaşanan çatışmalar konusunda Türkiye sayacaklarımdan hangisini yapmalıdır?” sorusunu sorduk ve sunulan dört ifadeden birisini seçmelerini istedik. Genel sonuçlara göre katılımcıların %35’i sorunun Türkiye’nin liderliğinde diploması ile çözülmesi gerektiğini ifade ederken, %34’ü bölgeye Türk askeri göndermemek kaydı ile Türkiye’nin Azberbaycan’a her türlü desteği verebileceğini belirtti. Son olarak katılımcıların %23’ü Türkiye’nin bölgeye asker ve askeri teçhizat göndererek Azerbaycan’a destek vermesi gerektiğini ifade etti.

Ayrıcalıklı Üyelik

Anket verisi ulaşılmaz olmak zorunda değil. Ayda 10 lira vererek hem TürkiyeRaporu.com araştırmalarına destek olabilir hem de her ay Türkiye çapında 2 anketin detaylı sonuçlarına ulaşabilirsin. Daha fazla bilgi edinmek için tıkla.
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?